راه های جلوگیری از ترک های داشبورد

جلوگیری از ترک های داشبورد

 

 

یکی از جذابیت های سبک زندگی ایران، تابش آفتاب در تمام طول سال است، اما متأسفانه این همه نور آفتاب به اندازه شما برای ماشین شما خوب نیست. تقریباً غیرممکن است که هنگام بیرون رفتن، ماشین خود را زیر نور خورشید پارک نکنید، و هنگامی که ماشین شما در زیر نور خورشید قرار می گیرد، دمای داخل می تواند به بیش از 140 فارنهایت برسد.

 

همراه با آفتاب شدید، این دمای بالا به معنای واقعی کلمه وینیل داشبورد شما را می پزد. وینیل به طور طبیعی با بالا رفتن سن پوست کنده و ترک می خورد و گرما و تشعشعات خورشیدی این فرآیند را به طور تصاعدی تسریع می کنند. این ممکن است برای هر خودرویی رخ دهد، صرف نظر از سن و ارزش آن. بنابراین چه کاری می توانید انجام دهید تا از این اتفاق برای اتومبیل خود جلوگیری کنید و با وجود آفتاب ایران، اتومبیل خود را به بهترین شکل حفظ کنید؟

 

یکی از بهترین راه‌ها برای جلوگیری از ترک خوردن داشبورد، استفاده از یک آفتابگیر ساده در شیشه جلوی خودرو است. این کار از رسیدن اشعه های خورشید به داشبورد شما جلوگیری می کند و همچنین ماشین شما را خنک تر نگه می دارد. مزیت دیگر این است که اشیاء قیمتی کمتر در معرض دید سارقان قرار می گیرند و احتمال اینکه قربانی جرایم خودرویی شوید را کاهش می دهد. آفتابگیر یک راه حل کم هزینه عالی است که هیچ ماشین ایرانی نباید بدون آن باشد.

 

اگر ایده آفتابگیر را یک قدم جلوتر ببرید، دودی  شیشه خودرو گام دیگری است که می توانید برای محافظت از داخل خودرو در برابر نور خورشید و گرمای آن انجام دهید. دودی پنجره‌ها میزان نور خورشید را که وارد خودروی شما می‌شود کاهش می‌دهد و آن را منعکس می‌کند، بنابراین فضای داخلی خودرو را خنک‌تر نگه می‌دارد. درست مانند آفتابگیر، دودی پنجره‌ها نیز این احتمال را کاهش می‌دهد که دزد ممکن است اشیاء با ارزشی را که در خودروی خود باقی گذاشته‌اید ببیند. در ایران، دودی شیشه‌ای روی درب‌های سرنشین جلو و راننده می‌توانند تا ۷۲ درصد از نور خورشید را مسدود کنند، در حالی که دودی شیشه‌های عقب می‌توانند تا ۸۵ درصد نور خورشید را مسدود کنند. با این حال، قبل از اینکه دودی خود را انتخاب کنید، از تأثیرات آن بر بینایی خود در هنگام رانندگی آگاه باشید. تیره ترین رنگ ها می توانند دید را دشوار کنند، به خصوص هنگام رانندگی در شب، بنابراین حتما سطوح مختلف دودی را آزمایش کنید و مطمئن شوید که با انتخاب خود کاملاً راحت هستید.

 

خط دفاع دیگر در برابر ترک خوردگی داشبورد، استفاده از یک محافظ وینیل با کیفیت بالا است که به طور خاص برای استفاده روی وینیل و سایر پلاستیک های مورد استفاده در داخل خودرو طراحی شده است. این محصولات به محافظت از وینیل در برابر تشعشعات خورشیدی کمک می کنند و احتمال خشک

شدن، تاب برداشتن و ترک خوردن آن را کاهش می دهند. با این حال، مهم است که به یاد داشته باشید که فقط از محصولی استفاده کنید که به طور خاص برای این منظور طراحی شده است. محصولاتی مانند براق تایر در واقع می تواند به داشبورد شما آسیب برساند و برای این کاربرد در نظر گرفته نشده است.

modir
ارسال دیدگاه