بهترین رنگ نور برای رانندگی در هوای بارانی و مه

زرد یا سفید:

 

چراغ مه شکن کدام رنگ هنگام رانندگی در جاده بهترین است؟ شما ممکن است با همان معضل انتخاب بهترین چراغ ها برای ماشین خود مواجه شوید. آیا فکر می کنید که نورهای سفید بهتر هستند زیرا روشن تر هستند و به شما کمک می کنند تا همه چیز را در جاده واضح ببینید؟ مزایای چراغ مه شکن زرد را نادیده نگیرید. در مورد رنگ با جزئیات بیشتر بدانید تا تصمیم عاقلانه ای بگیرید.

کدام رنگ در جاده استرس کمتری دارد؟
در حین رانندگی در جاده، ممکن است احساس کنید که چند رنگ برای چشمان شما آرامش بخش هستند. و دیگران فقط شما را ناامید می کنند. زیرا چشم انسان هر رنگ نور را به روشی متفاوت پردازش می کند. نور آبی، نیلی و بنفش طول موج بسیار کوتاهی دارند و درک آنها توسط چشم انسان دشوار است. همچنین نور آبی روی جلوی چشم ما متمرکز می شود. از طرف دیگر، رنگ زرد در نقطه مناسب به شبکیه چشم برخورد می کند. پردازش آن برای ما آسان است. و به همین دلیل است که چراغ های مه شکن با رنگ زرد توسط رانندگان خودرو ترجیح داده می شود، به خصوص در شرایط آب و هوایی بد. رنگ زرد کمتر از سایه های آبی یا سفید برای چشم ها خسته کننده است. هدف از استفاده از نور زرد انتخابی بهبود دید است.

یک دلیل “نور” دیگر!
در هنگام مه، قطرات آب اغلب به عنوان آینه عمل می کنند و نور تولید شده توسط خودرو را به چشم راننده منعکس می کنند. و رانندگی در مه را به یک خطر واقعی رانندگی تبدیل می کند. بسیاری از خریداران خودرو معتقدند که چراغ های زرد بهتر در مه نفوذ می کنند. اما، دلیل چیز دیگری است. اکنون می دانید که نور آبی درست جلوی چشمان ما می افتد. هنگامی که ما هر جسمی را در نور آبی می بینیم، مبهم یا نامشخص به نظر می رسد و رنگ آبی اطراف آن وجود دارد. این پدیده ای به نام “نور خیره کننده” است. طبق یک مطالعه، نور آبی اغلب دلیل شکایت راننده از تابش خیره کننده ناراحتی است. نور آبی یا سفید در برابر برف یا مه می تواند برای چشم ها خیره کننده باشد و به زودی شما را خسته کند. هنگامی که در جاده های برفی رانندگی می کنید، چراغ های سفید نیز می توانند شما را خسته کنند.

تصمیمات اندیشیده شده برای سفری روشن تر در پیش رو!
به یاد داشته باشید که هدف اصلی استفاده از چراغ های مه شکن، روشن کردن سطح جاده است. اگر چراغ های مه شکن در ارتفاع مناسب نصب نشده باشند، مهم نیست که از چه رنگی استفاده می کنید. آنها دید شما را در شرایط مه آلود بهبود نمی بخشند. از آنجایی که مه در حدود دو فوت از سطح زمین نشسته است، چراغ مه شکن شما باید 12 تا 24 اینچ بالاتر از سطح زمین باشد.

بنابراین، توجه به رنگ نه تنها ضروری است، بلکه موقعیت مه شکن را نیز در نظر بگیرید. قبل از شروع زمستان، مطمئن شوید که چراغ های مه شکن شما به درستی کار می کنند و بهترین کیفیت نور را ساطع می کنند.

برای بهره بردن از نور دهی بسیار بالا میتوانید بهترین نوع هدلایت با کیفیت ال ای دی بالا را از فروشگاه ما خریداری کنید.

پیشنهاد ما به شما استفاده از هدلایت های دو نور با نور یخی و زرد لیموی که با هر بار روشن خاموش کردن یکی از این دو  رنگ را به خود میگیرد استفاده کنید.

modir
ارسال دیدگاه